حروف استیل

حروف برجسته

فلز آهن را همه می شناسیم، استیل آلیاژی است که در اثر ترکیب چند ماده با فلز آهن به دست می آید و ساخت این آلیاژ ویژگی هایی را به فلز آهن می بخشد که آن را برای ساخت حروف استیل مناسب می کند.

استنلس استیل

استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) که به آن در ایران به اختصار استیل گفته می شود، نوعی آلیاژ آهنی است که در ترکیب آن علاوه بر کربن و تعدادی عنصر دیگر از عناصر کروم، نیکل و مولیبدن نیز استفاده می شود و به همین علت در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشد.
عامل اصلی مقاومت استیل در برابر خوردگی، دارا بودن حداقل 11 درصد کروم در آن میباشد که با افزایش کروم و افزودن نیکل و مولیبدن به آن، این مقاومت بیشتر هم می شود.

استیل نگیر

استیل نگیر به دلیل خاصیت غیر مغناطیسی و جذب نشدن به آهن ربا به این نام معروف است.
استیل های سری 300 که رایجترین نوع استیل می باشند، از این دسته هستند و دارای انواع مختلفی مثل 301 - 302 - 303 - 304 - 316 - 317 - 321 - 347 می باشند که در بین آنها استیل 304 که دارای 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل است از بقیه پرکاربردتر می باشد.
استیل 316 نیز بعد از 304 بیشترین استفاده را دارد و دارای 16 درصد کروم و 10 درصد نیکل و 2 درصد مولیبدن است که دارا بودن مولیبدن باعث مقاومت بیشتر این نوع استیل در برابر فرسایش ناشی از مواد شیمیایی می شود و به همین دلیل به استیل 316، استیل ضد اسید هم گفته می شود.

استیل بگیر

استیل بگیر، فاقد عناصر نیکل و مولیبدن است و بر عکس استیل نگیر دارای خاصیت مغناطیسی بوده و توسط آهن ربا جذب می شود.
استیل های سری 400 از این دسته هستند و دارای انواع مختلفی مثل 403 - 405 - 409 - 410 - 416 - 420 - 422 - 430 - 440 میباشند. استیل 430، پرکاربردترین نوع سری 400 می باشد.

حروف برجسته ی استیل

حروف برجسته ی استیل از خانواده ی حروف فلزی میباشد که این بار دیگر نیاز به رنگ آمیزی ندارد و حتی سالهای سال می توان بدون مشکل استفاده کرد
معمولاً بعد از چند سال استفاده می توان حروف برجسته ی استیل را باز و بوسیله پولیش و یا سایر براق کننده ها جلا داد و دوباره بعنوان یک تابلو نو ساخته شده استفاده نمود.
این نوع حروف مناسب سخت پسندان می باشد چرا که زیبایی آن بعد از اتمام کار بقدری زیاد است که بلافاصله بعد از معرفی این محصول به هر مشتری انتخاب اول و آخرش می شود .
در چند سال اخیر با ورود انواع حروف های جدید دیگر حروف های برجسته ی فلزی از مد افتاده بود و چندان استقبالی نمی شد.
اما چند سالی ست که حروف استیل خواهان زیادی پیدا کرده. البته گفتنی ست حروف های برنجی و مسی و کالوانیزه برخلاف حروف استیل مشتری ندارند.